O nás

ÚAMK – JAGUAR ENTHUSIAST´S CLUB je pobočkou největšího světového Jaguar klubu. Po několika jednáních ve Velké Británii byl v roce 2007 pan Evžen Reitschläger ml. certifikován zakladatelem mateřského klubu a mohl tak oficiálně začít sdružovat majitele a fanoušky vozů Jaguar, Daimler a Standard Swallow v Čechách a na Slovensku. Po pár měsících obdržel klub právní subjektivitu i v České Republice a mohl naplno začít rozvíjet klubovou činnost.


O mateřském klubu
Jaguar Enthusiast´s Club neboli JEC byl původně založen ve Velké Británii v roce 1984 za účelem rozvoje této automobilové značky. Během prvních 18 měsíců přijal mateřský klub 2000 členů a stal se tak nejrychleji se rozvíjejícím klubem jedné značky. Klub JEC pořádá ve Velké Británii nejen srazy, ale i různé odborné semináře, zahraniční výlety a má i svůj vlastní závodní šampionát. V současné době má 74 poboček a více než 20 000 aktivních členů po celém světě.

JEC je pyšný na svůj vřelý vztah s archivem Jaguar Daimler, historickou divizí společnosti Jaguar Cars Ltd., pracující na dalším zhodnocování značky.

Mateřský klub zrenovoval Jaguar XJ6 serie 1, který patřil Siru Williamu Lyonsovi, zakladateli značky Jaguar. Stejně tak i Jaguar E-type serie 3, který sloužil jako novinářský vůz. JEC právě dokončil renovaci XJ serie 2, který sloužil předsedovi Jaguar Cars Ltd. jako denní dopravní prostředek a zároveň i vývojový vůz. Nynější projekt je dokonce ještě unikátnější. Jedná se o koncept Daimler Corsica, který nikdy neměl motor.
Klub sídlí v Bristolu.

Certifikáty

Cíle

FAQ - často kladené otázky

Historie

Registrace

Technické údaje